مبل تویسرکان و انواع آن

در این شماره از مطالب سایت قصد داریم به صنعت مبل تویسرکان و انواع آن بپرداریم. تویسرکان یکی از شهرستان‌های استان همدان است و از دو صنعت مهم این شهرستان می‌توان یه کشاورزی و مبلمان اشاره کرد. مهمترین محصولات کشاوری شهرستان تویسرکان گردو و سیر است. در بخش مبلمان، شهرستان تویسرکان یکی از قطب‌های مبلمان کشور است. حدود ۴ هزار واحد صنفی در این شهرستان به تولید مبلمان فعالیت دارند که بسیاری از این واحدها در روستاهای این شهرستان واقع شده است. ازمهم‌ترین روستاهای تویسرکان در زمینه تولید مبلمان می‌توان به اُشترمل، سیدشهاب، عین‌آباد و جیجانکوه اشاره کرد. از مبل تویسرکان و انواع آن می‌توان به مبل سلطنتی گل‌ریز و مبل دو گل متکایی اشاره کرد. مبل سلطنتی نیز یکی دیگر از تولیدات مهم این شهر است که بیشتر توسط منبت‌کاران روستای اُشترمل تولید می‌شود. همچنین روستای سیدشهاب از مهمترین روستاها و مراکز تولید مبلمان در شهرستان به حساب می‌آید. از مهمترین مشکلات شهرستان در زمینه صنعت مبلمان می‌توان به عدم تکمیل چرخه مبلمان و واسطه‌گری و بالا بودن نرخ حمل و نقل و عدم نقدینگی کافی اشاره کرد.‌‌ همچنین بسته‌بندی نامناسب یکی دیگر از مشکلات مهم این صنعت در استان همدان و شهرستان تویسرکان است.

صنعت مبلمان به عنوان یکی از صنایع خرد و زودبازده در جهان شناخته می‌شود که گردش مالی این صنعت در سال ۲۰۱۶ در جهان حدود ۵۰۰ میلیارد دلار بوده است. ایتالیا، امریکا، چین و مکزیک از بزرگترین تولیدکنندگان این صنعت هستند. گردش مالی صنعت مبلمان در کشور نیز قابل توجه است و حدود ۵۰ هزار واحد صنفی تولید مبلمان در کشور فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۴ هزار واحد در شهرستان تویسرکان واقع شده است. چوب گردو و راش از مهمترین چوب‌های مصرفی در صنعت مبلمان شهرستان است و بسته به نوع مبلمان تولید شده گاه از چوب گردو و گاه از چوب راش استفاده می‌شود. همچنین این شهرستان در زمینه صادرات مبل نیز فعال است و کشورهای ارمنستان، تاجیکستان، اوکراین، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله عراق از مهمترین کشورهای هدف در زمینه صادرات مبلمان شهرستان هستند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان و مرکزی از مهمترین خریداران مبلمان این شهرستان محسوب می‌شوند. مبل داتوی نیز مفتخر است که با تولید حدود ۵۰۰ دست مبل استیل در سال،  نقش مهمی در این صنعت دارد. همچنین مبل داتوی در زمینه صادرات نیز فعال بوده و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله کشورهایی هستند که تولیدات مبل داتوی به این کشورها صادر شده است.

مبل تویسرکان و انواع آن

مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن مبل تویسرکان و انواع آن